Громадські роботи як спосіб перевиховання засуджених та правопорушників.
опубліковано 22 червня 2022 року о 09:05

Громадські роботи полягають у виконанні порушником у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.

Тривалість громадських робіт як кримінального покарання встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин і призначається, як правило, за вчинення кримінальних проступків. Як адміністративне правопорушення громадські роботи призначаються на строк від двадцяти до шістдесяти годин. Робота триває не більш як чотири години на день. Громадські роботи можуть бути призначені також неповнолітнім правопорушникам у віці від 16 до 18 років, призначений строк та тривалість роботи дітей дещо зменшена в порівнянні з повнолітніми порушниками закону, та не може тривати більше двох годин на день.

Безоплатність є визначальною особливістю громадських робіт. Як правило, об’єктами для роботи є підприємства комунального господарства міст та об’єкти, котрі підпорядковуються територіальним громадам, сільським (селищним) радам. Громадські роботи виконуються за місцем проживання правопорушника. Це може бути будь-яка робота, у тому числі трудомістка і не престижна (скажімо, прибирання вулиць, парків, скверів, інші роботи щодо благоустрою населеного пункту). Головне, щоб робота не принижувала честі та гідності правопорушника, не була пов’язана зі шкодою для його життя та здоров’я та не потребувала відповідної професійної кваліфікації.

Сутністю покарання є безоплатна праця, від якої порушник не має права ухилитися. Вона для нього є обов’язковою, оскільки призначається за рішенням суду. У цьому також проявляється каральна та виховна властивість громадських робіт як виду покарання. Роботи виконуються не на користь потерпілого від правопорушення, а на користь суспільства, громади і спрямовані на формування у порушника закону поваги до суспільства, встановлених правил поведінки та громадських інтересів.

Громадські роботи довели свою дієвість у процесі виправлення та ресоціалізації правопорушників, економічно обґрунтовані, мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам територіальних громад та сприяють їх соціально-культурному розвитку.



Кам’янський районний відділ № 2

філії Державної установи «Центр пробації»

у Дніпропетровській області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux